زنگ ساعت

چندروزی است که چنددقیقه مانده به اذان صبح صدای زنگ ساعت  قدیمی همسایه روبه رویی دیوانه ام میکند.از آن ساعت های قدیمی که زنگش مرده را زنده می کند.

اصلا نمیفهمم این زنگ برای چیست.اذان که نشده برای نماز باشد برای سحری خوردن هم خیلی دیر است شاید معنی اش این است که باید خوردن را تمام کند البته دلیلش کاملا به خودشان ربط دارد ولی وقتی یک ربع تمام زنگ میزند وکسی هم آن را قطع نمیکند،دیوانه ام میکند.روز اول که هزار تا فکر ترسناک به ذهنم رسید شاید صاحب خانه مرده اگه مرده باشد چه؟این زنگ کی قطع میشود؟کی جنازه را پیدا میکنند؟اگر حالا حالاها کسی سراغش نیاید چه؟یعنی چطور مرده؟جوان است یا پیر؟چرا تنهاست؟همسایه هایش صدای زنگ را نمیشنوند؟

ولی بالاخره قطع شد من هم بعد از چند روز به صدایش عادت کردم ولی هنوز ذهنم را درگیر کرده.

چرا اینقدر دیر قطع میکند؟دیر بیدار می شود؟مگر با این صدای بلند امکان دارد؟یا شاید جای دوری گذاشته و یک پیرمرد یا پیرزن است ولی چرا باید اینقدر دور بگذارد؟شاید هم میخواهد همه ی همسایه های دورو اطراف حتما برای نماز بیدار شوند.فقط خدا میداند و خودش.
+ عیدتونم مبارک :)

۵ نظر ۴ لایک

دو راهی

راسته که میگن با بزرگتر شدن مشکلات هم بزرگتر میشن.تو کنکور کارشناسی فقط به یه رشته علاقه داشتم و با توجه به رشتم فکر میکردم حتما تو همون قبول میشم.بعداز رشته های تاپ که محض خنده انتخاب کرده بودم رشته مورد علاقه ام رو زدم بعد هم به اصرار دختر خاله و باز هم محض خنده رشته ریاضیات رو انتخاب کردم و از اونجایی که من خیلی خوش شانسم همون ریاضیات قبول شدم ولی خب مطمئنا بهتر از پشت کنکوری بود برام.

ولی حالا که کنکور ارشد رو الکی داده بودم و مطمئن بودم که حتی مجاز هم نمیشم در کمال تعجب مجاز شدم.

رتبم هم خیلی افتضاح نیست ولی حالا سر انتخاب رشته(که همیشه اشتباها بهش میگم انتخاب واحد:) )خیلی گیر کردم.من که فکر نمیکردم مجاز بشم  هیچ تحقیقی راجع به هیچکدوم از گرایش ها انجام ندادم البته فرق زیادی هم با هم ندارن چون ته همشون بیکاریه.ولی مشکل اصلی اینه که من اصلا نمیدونم چرا میخوام ارشد بخونم!!؟

۴ نظر ۱ لایک
آخرین مطالب
نوانگار
تعریف شانس
جلسه دفاع
غم و شادی
2
زنگ ساعت
دو راهی
جوش هایِ لعنتیِ برنامه بهم زن
لیسانس
کنکور
پربیننده ترین مطالب
عشق خاله
شروع
طلسم شیرین
حس خوب
آشپزی
سوتی طور
فرشته
دوست یا دشمن
13 دلیل برای اینکه
غیر انتخاباتی
آرشیو مطالب
پیوند ها
ساخت وبلاگ جدید در blog.ir
نرم افزار مهاجرت به blog.ir
وبلاگ رسمی شرکت بیان
صندوق بیان
پیوندهای روزانه
پاسخ به سوالات وبلاگ نویسان
آخرین وبلاگ های به روز شده
زندگی به سبک بیان!
ioi2017
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان